Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Mladou Boleslav navštíví zástupci Zdravých měst z celé ČR

Ve dnech 12. - 14. června 2013 se ve Zdravém městě Mladá Boleslav bude konat Letní škola NSZM, která je součástí akreditovaného vzdělávacího programu "Místní Agenda 21 a Projekt Zdravé město WHO". Letní školu zahájí úvodní seminář, který bude věnován tematice strategického plánování měst a obcí. Během semináře budou také představeny novinky v místní Agendě 21. Svou činnost budou prezentovat vybraní odborní partneři, se kterými mohou města a obce spolupracovat při svých aktivitách. Zazní příspěvky věnované tématům sociálního začleňování, čisté mobility a udržitelnosti z pohledu firem. Bude také představen konkrétní příklad Zdravé firmy Škoda Auto. Odpolední blok bude věnován tematice podpory zdraví v obcích. MUDr. Stanislav Wasserbauer z Ministerstva zdravotnictví ČR představí možnosti a nástroje, které mohou obce využívat k podpoře zdraví svých obyvatel, partnery, se kterými je možné spolupracovat a osvědčené příklady dobré praxe. 

Druhý den Letní školy se uskuteční praktické tréninky pro začátečníky a pokročilé. Blok pro začátečníky bude zaměřen na medializaci a PR, účastníci si procvičí komunikaci s médii a práci na PR Zdravého města a MA21. Pro pokročilé je připraveno školení rétoriky, kde si ověří a procvičí své rétorické schopnosti a vystupování na veřejnosti. Na druhý den je připraven i třetí doplňující blok pro začátečníky i pokročilé, který se bude věnovat Metodice, Kritériím MA21, strategickému plánování a řízení atp. Během závěrečného dne Školy se uskuteční nácvik práce se systémem DataPlán a individuální konzultace na zvolené téma

Proč byla vybrána Mladá Boleslav jako hostitelské město pro Letní školu ?

 

Zdravé město Mladá Boleslav je členem Národní sítě Zdravých měst ČR od roku 2003 a patří dle hodnocení kvality své činnosti v projektu dle kritérií MA 21 do kategorie C, což představuje pozici mezi 33 stejně kvalitními městy v ČR. Nejvyšší kvalitou tohoto hodnocení je dosažení kategorie B, kterou v roce 2012 obhájilo pouze 7 členských měst. Z celkového počtu 112 členů je tak zařazení Mladé Boleslavi mezi 40 nejlepších v České Republice velmi dobrým výsledkem.

Pořádání vzdělávacího programu - jarní, letní nebo podzimní školy vždy patřilo výhradně těm nejlepším Zdravým městům v rámci NSZM. Zdravé město Mladá Boleslav se přihlásilo do užšího výběru na hostitelské město pro Letní školu v roce 2013 a bylo shledáno jako nejvhodnější kandidát pro pořádání tohoto prestižního vzdělávacího programu. Hostitelské město vždy dostane prostor v úvodní den pro prezentaci své činnosti, historie, úspěchů i vize do budoucna.

 

Věříme, že Zdravé město Mladá Boleslav se má čím pochlubit v rámci své činnosti a že město zaujme návštěvníky svou proměněnou podobou v dynamicky se rozvíjející metropoli Středočeského kraje.

Článek publikován 06.06.2013 - 08:44
Zdravé město Mladá Boleslav

Komentáře


Momentálně žádné komentáře.


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz