Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Nekuřácké provozovny

Velmi zajímavou akcí byla již na tiskové konferenci a na webu města představená kampaň v rámci Světového dne bez tabáku, která se celosvětově váže ke dni 31.5. Obsahem kampaně bude iniciovat v tomto roce vznik sítě Nekuřáckých provozoven a provozoven přátelských rodině… obecně provozovny s titulem „Zdravé město MB doporučuje“.

Co to městu přinese? Vše se dnes točí okolo informací a služeb a tak PZM nezahálí. Vznik webu ZMMB.cz je i vznikem nového informačního kanálu a ten svým návštěvníkům nabídne informace o Nekuřáckých provozovnách a to zcela prověřené informace. Během měsíce června bude uveřejněna výzva pro boleslavské podnikatele a po vyplnění registračního formuláře bude provozovna navštívena certifikační skupinou zástupců Komise ZM a ti přímo na místě odkontrolují data dle formuláře a vypsaná kritéria pro zařazení do sítě doporučovaných provozoven.

Ten kdo projde certifikací bude odměněn certifikátem ZM a samolepkou na dveře provozovny „ZM doporučuje s piktogramovou sadou služeb“. Při vytypování seznamu ověřovaných služeb se nezapomnělo krom nekuřáckého provozu také na zázemí pro matky s dětmi (ohřátí kojenecké stravy, přebalovací pult, dětská židlička), ale i na podávání vody z kohoutku, zázemí pro cyklisty, letní terasu či zahrádku, vegetariánské jídlo atd…..

Na webu tak vznikne opravdu ověřená síť poskytovatelů služeb hodných doporučení ZM MB. Reklama na webu pro provozovny bude poskytována zcela zdarma.
 

Vážení zástupci restauračních zařízení!

Město Mladá Boleslav je již od roku 2003 zapojeno do mezinárodního projektu WHO - Zdravé město. Jeho hlavním cílem je zlepšovat zdraví a kvalitu života obyvatel měst.

V rámci osvětové kampaně Světový den bez tabáku se rozhodlo Zdravé město Mladá Boleslav iniciovat vznik Sítě nekuřáckých provozoven v Mladé Boleslavi.

Smyslem tohoto projektu je propagovat nekuřácké provozovny a pomoci obyvatelům Mladé Boleslavi, aby se sami mohli rozhodnout, zda stráví svůj volný čas v prostředí zakouřeném či v prostředí zdravém. Do posuzovaných kritérií jsme zařadili i hledisko služeb přátelských rodině.

Již dnes mnozí z vás nekuřácké kavárny či restaurace provozujete. A to je moc dobře. Ne všichni o vás ale vědí. Proto vám nabízíme pomoc s propagací.

Základem projektu bude vznik databáze nekuřáckých provozoven, která bude umístěna na webových stránkách Zdravého města Mladá Boleslav www.zmmb.cz pod odkazem Nekuřácké provozovny.

Provozovny, které se do iniciativy zapojí, budou mít zdarma prostor na webu Zdravého města Mladá Boleslav.

Pokud tedy je Vaše provozovna či zařízení výhradně nekuřácké, tzn. že se nekouří v žádné části zařízení určené pro veřejnost, případně máte ve vaší provozovně vyhrazenou samostatnou místnost určenou pro nekuřáky po celou dobu provozu, můžete se zaregistrovat do Sítě nekuřáckých restaurací. Tato registrace je bezplatná.

On-line dotazník je umístěn na adrese www.zmmb.cz a zahrnuje k vyplnění základní identifikační údaje o Vašem zařízení a poskytovaných službách.

Projekt Síť nekuřáckých provozoven byl spuštěn 31. 5. 2011 na Světový den bez tabáku. Zařadit restaurační zařízení či provozovnu do sítě je možné kdykoliv v průběhu roku, přičemž bude průběžně probíhat aktualizace údajů.

Přehled všech nekuřáckých provozoven bude novinářům a široké veřejnosti představen v říjnu v rámci kampaně Dny zdraví ( 4 – 17.10).

Děkujeme a těšíme se na spolupráci!


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz