Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

"Zástupci Zdravého města převzali certifikáty k projektu Přátelská místa"

 
V pondělí 14.ledna se Mgr. Daniel Marek a Ing.arch. Jindřich Zítka zúčastnili slavnostního předávání certifikátů k projektu Přátelská místa. Toto již v pořadí třetí udělování certifikátů probíhalo v podobě slavnostního ceremoniálu v prostorách Clarion Congress Hotelu v Praze.
"Jsem velmi potěšen, že Zdravé město Mladá Boleslav získalo na 25 certifikátů v podobě průkazů pro každou proškolenou osobu a že jsme tento vzdělávací program mohli nabídnout zástupcům Magistrátu města, Infocentra, Městské policie, Muzea, Zdravotní pojišťovny Škoda, Zdravé školy - 5ZŠ, Mateřské školky Laurinka, DPS, Rodinné poradny, Ekocentra DDM, ale i dobrovolníkům" řekl náměstek Daniel Marek. Školení probíhalo v listopadu loňského roku a proškolením 25 osob tento projekt či aktivita nekončí. " V tomto roce projdou organizace, které mají proškolený personál kontrolou bezbariérovosti a následně tak mohou získat samolepku s logem Přátelské místo na vstupní dveře" dodává vedoucí projektu Zdravé město Jindřich Zítka.
Přátelská místa jsou projektem Českého červeného kříže, který garantuje a realizuje na celém území republiky Oblastní spolek ČČK Hradec Králové. Cílem projektu je vytvořit národní síť certifikovaných poskytovatelů služeb, u kterých bude mít klient s nejrůznějšími typy omezení garanci profesionálního přístupu a dostupnosti služeb. Poskytovatelům udělený certifikát usnadní přístup ke klientům, umožní oslovit i zákazníky se specifickými potřebami a zvýší kvalifikaci personálu. Součástí certifikace je i posouzení přístupnosti prostor, například pro osoby se sníženou pohyblivostí, se smyslovým postižením nebo pro seniory.
Klienti v praxi poznají standard nabízených služeb díky logu Přátelské místo. Jejich seznam najdou také na webových stránkách projektu www.pratelskamista.cz. O účast v projektu mají největší zájem ubytovací zařízení a poskytovatelé služeb. Stále více se o něj ale zajímají i veřejné instituce a úřady.
"Certifikáty s radostí předáme jednotlivým osobám na jednání Komise Zdravého města" dodává náměstek Daniel Marek
Článek publikován 16.01.2013 - 11:57
Zdravé město Mladá Boleslav

Komentáře


Momentálně žádné komentáře.


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz