Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.
Poslední květnové pondělí se ve Vzdělávacím centru Na Karmeli uskutečnilo další Fórum Zdravého města Mladá Boleslav. Akce se zúčastnilo zhruba sedmdesát lidí včetně náměstka primátora Daniela Marka či ředitelky Zdravotní pojišťovny Škoda Dariny Ulmanové. Úvodem odprezentoval vedoucí projektu Zdravé město Jindřich Zítka výsledky Desatera problémů z loňského roku včetně stavu jejich řešení, zástupkyně Národní sítě Zdravých měst ČR Marta Vencovská seznámila přítomnou veřejnost s posláním i výsledky síťové spolupráce všech Zdravých měst a objasnila celý průběh akce, kterou odborně po celou dobu vedla.
Náměstek Marek s přítomnými diskutoval o všech oblastech kvality života ve městě. "Opravdu jsem rád, že se i v dnešní uspěchané době najde dost lidí, kteří obětují svůj volný čas, aby udělali něco pro své město a pro to, aby se nám tu lépeč žilo," řekl mimo jiné.
Potěšující je i to, že na Fŕum Zdravého města 2018 si oproti minulým letům našlo cestu velké množství mladých lidí, je skvělé, že stoupá zájem mladé generace o komunikaci s úřadem a prosazení názoru k rozvoji města.
Závěrečné hlasování všech přítomných určilo výsledné Desatero problémů města 2018, které bude v celkovém seznamu osmnácti navržených problémů ověřeno webovou anketou a hlasovacími lístky v Boleslavanu. O spuštění ankety a místech pro odevzdání hlasovacích lístků bude veřejnost informována v předstihu na webu města. Definované problémy naleznete v příloze této zprávy.
Účastníci letošní Fóra potvrdili spokojenost s průběhem akce i smysl zapojení veřejnosti do plánování budoucího rozvoje města.
Momentálně žádné komentáře.