Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Hlasujte v anketě Zdravého města - Desatero problémů města 2017

Všichni aktivní občané mohou hlasovat v anketě Zdravého města - Desatero problémů města 2017, a to vyplněním a odevzdáním anketního lístku v příloze této zprávy nebo v zářijovém Boleslavanu. Anketa navazuje na určený sumář problémů města z Fóra Zdravého města MB letos v květnu, kdy se u devíti tematických stolů určilo 13 problémů. Anketa formou hlasovacích lístků ověří, do jaké míry se veřejnost, která neměla možnost zasednout na Fóru Zdravého města, ztotožňuje s obsahem definovaných problémů.

Každý z hlasujících má možnost dvou hlasů. Buď označí dva z již vybraných problémů, nebo označí jeden problém ze seznamu a navíc připíše vlastní návrh problému města. Vystřižený a řádně vyplněný hlasovací lístek můžete odevzdat nejpozději do 30. září na podatelnu magistrátu v budově na Komenského náměstí 61.

Zájemci mohou hlasovat i elektronicky v anketě, která souběžně probíhá na webu www.zmmb.cz.
Anketní lístek je v příloze zprávy.

Tisková zpráva převzata z www.mb-net.cz (autor Pavel Šubrt)

Článek publikován 09.08.2017 - 16:32
Zdravé město Mladá Boleslav
Přílohy: anketní lístek

Komentáře


Komentář přidán 24.09.2017 | 19:26 - uživatel: Rudolf Hajný

Vzhled nových staveb ve městě, jejich architektura ve vazbě na historii, současnost a budoucnost. S kvalitou života v našem městě podle mého názoru souvisí i jeho vzhled, prostředí, ve kterém obyvatelé žijí. Důležitou roli hraje architektura, vzhled nových staveb a její filozofie ve vazbě na historii, současnost a budoucnost. Minulost nezměníme, pouze ji vylepšíme, zachováme, ale pro současnost a hlavně budoucnost není veřejnosti známý architektonický názor, filozofie, jak má město vypadat a jaké mají mít nové stavby charakter, aby se zachovala historie a ní navazovala budoucnost. Snad jediné co podle mého názoru bude v budoucnu dobře hodnoceno je Staroměstské náměstí, areál Na Karmeli*/ a všechny akce ŠkodaAuto (Muzeum včetně bývalé hlavní budovy, Zákaznické centrum a ostatní budovy související s výrobou automobilů s podtržením její historie včetně Vývojového centra) i letecké muzeum a některé další budovy. Například stavby u kruhák - ulice na Radouči, či modernizace, přestavba bývalých kasáren nám podle mého názoru budou v budoucnu dělat svým vzhledem ostudu. Přístavba na střeše bývalých kasárnách, je „hrůza“, která určitě znehodnotila budovu. „Vnukům vysvětlím – budovu opravili a na střeše nechali sušárnu obuvi po Sovětské armádě“. Pro mnohé nové stavby či jejich modernizaci platí přísloví: každý pes jiná ves. Nebo brčálově zelená fasáda vedle červené a těch barev střech, některým plotům v rozích chybí už jenom strážní věže a podobně. Existuje Architektonická rada města (?). Jaké jsou její kompetence? Za co odpovídá? Co ovlivňuje? S kvalitou života ve městě souvisí i prostředí, ve kterém občané žijí. Dá se bez nadsázky tvrdit, že za příjemné prostředí ve městě jsou rukou nedílnou odpovědní architekti spolu s projektanty. Občané by měli znát, kam se bude v tomto směru město v budoucnu ubírat, mělo by být známé, jak má město vypadat, jakou filozofií se bude pro budoucnost prezentovat a k tomu by se občanská veřejnost v diskusi měla vyjádřit. Úřad, který stavby povoluje asi schválí všechno. A ten by se tím měl především řídit a vyžadovat plnění „určitých“ stanovených parametrů staveb. K Desateru problémů 2017: Více obyvatele rozlobí nerovný povrch opravené ulice Na Radouči, než bod„ Mateřské školy – neprofesionální jednání učitelek“. Nekvalitní opravy souvisí s kvalitou života ve městě, ty negativně ovlivňují vztah obyvatel k veřejnému majetku a nepřímo obyvatele navádí k nepořádku. */ poznámka: díky aktivitám pánů S. Kvaizara a J. Čupíka, kteří oslovili s tímto místem tehdejšího člena představenstva Dr. Schustera, by Na Karmeli nebylo nic a vysoká škola by byla postavená vedle 8. brány ŠkodaAuto. Areál s jejich přispěním byl slavnostně otevřen v září 2007. To je můj názor. Rudolf Hajný,


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz